ŠVIHOVÁ VÁHA HOLE

GOLF TIPS
ŠVIHOVÁ VÁHA HOLE

Stalo se vám, že u některých holí máte při prošvihnutí pocit, že hlava hole je těžší a u některých holí dokonce hlavu hole téměř necítíte?
Na tento váš pocit má vliv švihová váha. Nesprávná švihová váha má vliv na konzistenci ran a částečně se podílí i na rychlejší únavě během kola a následně i na ztrátě koncentrace. S nesprávnou švihovou váhou je pro hráče obtížnější udržet si rytmus a tempo hry, které jsou přirozené jeho typu švihu.

ZAVÁDĚJÍCÍ TERMÍNY PŘI VÝUCE GOLFU – “OTOČTE SE”

GOLF TIPS
ZAVÁDĚJÍCÍ TERMÍNY PŘI VÝUCE GOLFU – “OTOČTE SE”

Je jasné, že mnoho profesionálních trenérů si nedovede přestavit výuku bez použití termínu “otočte se.” Při poučití tohoto termínu “otočte se” se žáci přirozeně neposunou nad pravou nohu a nestočí tělo do správné pozice, která generuje energii. Místo toho kroutí svá těla do tzv. reverse pivot pozice (páteř se nakloní do směru odpalu).
Proto doporučuji používat slovní spojení “stočit se”.Pokud by člověk používal jenom jednu nohu pak by informace “otočit se” fungovala dobře, ale při golfu stojíme na obou nohou. Problém s používáním termínu “otočte se” je způsoben záměnou slov “turn” (otočit se) a slova “coil” (stočit se).

PATOVÁNÍ: TEST NA OSOBNÍ PATOVACÍ TEMPO

GOLF TIPS
PATOVÁNÍ: TEST NA OSOBNÍ PATOVACÍ TEMPO

Tempo při patování úzce souvisí s Váším osobním životním rytmem. Jedním z klasických příkladů jak si uvědomit osobní rytmus je chůze. Každý z nás chodí jinak rychle a to platí i o patování. Pomocí chůze je snadné zjistit jak by měl vypadat Vaš osobní patovací rytmus. Spočítejte si počet kroků které uděláte na rovném povrchu za dobu 45 sekund. Toto opakujte alespoň 5 krát a získané hodnoty zprůměrujte. Výsledné číslo je tempo jakým provádíte většinu úkonů a to včetně patování. Pro vytvoření dokonalého patovacího rytmu použijte získanou hodnotu a nastavte si na ni metronome. Pak už jen zbývá na “Tik” udělat nápřah a na “Tak” udeřit míč. Zvykněte si na své přirozené tempo a patujte jako nikdy v životě.

TEST KRÁTKÉ HRY

GOLF TIPS
TEST KRÁTKÉ HRY

Ne každý si uvědomuje důležitost krátké hry. Většina amatérů tráví veškerý svůj tréninkový čas odpalovováním míčů a prací na dlouhé hře. Dlouhá hra je samozřejmě důležitá, ale když se zamyslíme tak při paru hřiště 72 připadá polovina ran na putty a ta druhá na rány v poli, chipy a pitche. Z toho

JAK OKAMŽITĚ ZJISTIT TRAJEKTORII RÁNY

GOLF TIPS
JAK OKAMŽITĚ ZJISTIT TRAJEKTORII RÁNY

Už se vám stalo, že váš míček skončil v pozici odkud potřebujete přesně vědět, jak rychle bude vaše budoucí rána stoupat, aby nebyla sražena třeba stromem nebo jinou nástrahou. Pro tento případ vám nabízím následující typ.

TĚLESNÝ POTENCIÁL

GOLF TIPS
TĚLESNÝ POTENCIÁL

Už se vám někdy stalo, že vás váš trenér opakovaně upozorňoval na opakující se nesprávný pohyb ve vašem švihu. Říkal něco jako: „ opět vám v nápřahu tzv. ulétá ten pravý loket, kolikrát jsem vám to už říkal." Děláte, co můžete a neustále se vám požadovaný pohyb nedaří. Uvědomte si, že problém může být i jinde!

LZE ZMĚNIT TVAR RÁNY V MOMENTĚ IMPAKTU

GOLF TIPS
LZE ZMĚNIT TVAR RÁNY V MOMENTĚ IMPAKTU

rčitě jste již slyšeli od spoluhráčů jak v impaktu cítili, že jim rána poletí špatně a tak impakt na poslední chvilku upravili. Je to možné? Při plném švihu driverem je hlava hole v kontaktu s míčkem 1/2 milisekundy. Avšak 2/3 milisekundy trvá jen než šoková vlna vzniklá impaktem docestuje od hlavy hole skrz shaft až do rukou.

GOLFOVÉ MÝTY VE VÝUCE

GOLF TIPS
GOLFOVÉ MÝTY VE VÝUCE

Existuje jeden jediný pohyb v golfovém švihu, který Vám pomůže zásadním způsobem zlepšit herní výkonnost a státi se úspěšným golfistou? Existuje celá řada golfových trenérů a hráčů, kteří prohlašují, že objevili ten "zaručený pohyb".

PARTNEŘI PRVNÍ ČESKÉ GOLFOVÉ AKADEMIE